تعمیرات قطعات کامپیوتر

مشکلات رایج در کامپیوتر ، با توجه به پیشرفت تکنولوژی در دنیای محصولات دیجیتال، استفاده از ویژگی ها و تعمیرات کامپیوتر نقش اساسی در زندگی روزمره دارد. وجود این وسیله الکترونیکی و کاربردی با فناوری روز دنیا، بسیار مهم است. این وسیله در انجام کارهای شخصی و پیشبرد اهداف مشاغل اهمیت بالایی دارد.

بنابراین، حفظ و نگهداری این سیستم پیچیده و کاربردی بسیار حائز اهمیت است. یکی از نکات مهم در استفاده از این سیستم و جلوگیری از بروز مشکلات رایج در کامپیوتر ، تعمیرات کامپیوتر می باشد. مواردی در استفاده متداوم کاربران از کامپیوتر اتفاق می افتد که بسیار رایج می باشد.در این متن به بررسی این موارد می پردازیم. که از مهمترین آن می توان موارد زیر را نام برد :

 1. سرعت سیستم کامپیوتر پایین است و استفاده از آن به سختی انجام می شود
 2. دکمه پاور کار نمی کند و روشن شدن دستگاه مقدور نمی باشد
 3. کارت گرافیک با ایراد مواجه شده و خراب می باشد
 4. سیستم پاور دستگاه سوخته است
 5. کامپیوتر دچار ویروس های سیستمی شده است
 6. استفاده از درایو مشکل است و درایو شناخته نمی شود
 7. کارت صدا در دستگاه با ایراد مواجه شده است
 8. مادربرد سیستم دچار آسیب شده و در واقع سوخته است
 9. ویندوز دستگاه کار نمی کند و شناسایی نمی شود
 10. هارد سیستم یافت نمی شود و با مشکل روبرو است
 11. دستگاه کامپیوتر به صورت مدام ریستارت می شود
 12. دستگاه کامپیوتر در هنگام استفاده به طور ناگهانی خاموش می شود
 13. یکی از مواردی که در خدمات و تعمیرات کامپیوتر مدنظر ماست و مانع از بروز مشکلات رایج در کامپیوتر است ، پاک کردن دستگاه از گرد و خاک است. همچنین، مرتب کردن کابل‌های داخل دستگاه نیز در این خدمات اهمیت دارد. لازم است در زمان تعمیرات و خدمات کامپیوتر، به اتصالات داخلی با دقت بیشتری توجه شود.
 14. از دیگر مشکلات رایج در کامپیوتر قطعه مادربرد، به عنوان مغز سیستم، یکی از بخش‌های اصلی دستگاه کامپیوتر است که بررسی آن بسیار اهمیت دارد. به دلیل استفاده فراوان، دمای دستگاه افزایش می‌یابد و فن خنک‌کننده نقش مهمی در این مورد بازی می‌کند. در نتیجه، در هنگام خدمات و تعمیرات کامپیوتر، باید به تمیزی و سلامت فن دقت شود.
مشکلات رایج در کامپیوتر

تعمیر برد کامپیوتر 

یکی از اصلی ترین قطعه های سیستم کامپیوتر که می توان گفت مغز و یا منبع تغذیه یک دستگاه کامپیوتر محسوب می شود،برد پاور کامپیوتر می باشد. این قطعه وظیفه دارد برق مورد نیاز برای راه اندازی و روشن شدن سیستم را تامین کند.در حقیقت برد پاور واسطه ای بین برق شهری و دستگاه کامپیوتر می باشد که ولتاژ مد نظر را تبدیل کرده و به سیستم کامپیوتر متصل می کند.

نکته قابل توجه در مورد اهمیت برد پاور دستگاه کامپیوتر می باشد. چرا که دستگاه کامپیوتر یک وسیله الکترونیکی است و برای راه اندازی به برق نیاز دارد و در صورت خرابی در برد پاور این امکان وجود ندارد. هنگامی که هر گونه مشکل و یا خرابی در خصوص بر پاور پیش رو باشد، با تعمیرات کامپیوتر این نکات توسط شخص متخصص مورد بررسی قرار می گیرد.

این مورد در صورتی می باشد که برد پاور خراب شده و نیاز به تعمیر باشد، در مواقعی که برد پاور سوخته باشد چاره ای جزء تعویض آن نمی باشد.می توان گفت علت خرابی برد پاور کامپیوتر، نوسانات برق می باشد. مواردی که شامل خرابی برد پاور می باشد به آن اشاره خواهیم داشت.

 1. کامپیوتر روشن نمی شود
 2. در هنگام استفاده از سیستم کامپیوتر، دستگاه ناگهان خاموش می شود

خاموش شدن کامپیوتر در مشکلات را در کامپیوتر

یکی از قطعات کامپیوتر که می توان گفت نقش اساسی در سیستم کامپیوتر دارد،CPU  می باشد که پردازش ها و پژوهش های کامپیوتر را به عهده دارد و در واقع پردازنده کامپیوتر می باشد. در صورت خرابی این بخش از کامپیوتر، سرعت سیستم کاهش می یابد و عملا کار مفیدی نمی توان با کامپیوتر انجام داد. در اینصورت می باشد که کامپیوتر هنگ می کند و یا به شکل ناگهانی خاموش می شود. موردی که باید به آن اشاره داشته باشیم این است که در مواقعی که کامپیوتر روشن است، نباید برای دستگاه جابجایی انجام شود چرا که به CPU  آسیب جدی وارد می شود.

یکی دیگر از دلایل خرابی این قطعه نوسان برق می باشد. در مواقعی که این قطعه نسوخته باشد، با تعمیرات کامپیوتر توسط فرد متخصص برای رفع این مشکل می توان اقدام کرد. مواردی که نشان دهنده خرابی  CPU  می باشد به آن اشاره خواهیم داشت.

 1. دستگاه کامپیوتر به صورت ناگهانی خاموش می شود
 2. سیستم به صورت دائم هنگ می کند. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *