مراحل ضدعفونی کردن کامپیوتر

ضدعفونی کردن لپ تاپ

تمیز کردن و عمل ضدعفونی کردن لپ تاپ و کامپیوتر از جمله کارهای مهم است و جزوه نکات بهداشتی و ضرروی نگهداری وسایل شخصی می باشد. تمیز کزدن این سطوح مانع از انتقال بیماری و ویروس و انواع باکتری ها به بدن میشود.

عمل ضدعفونی کردن وسایل الکترونیکی همانند گوشی و لپ تاپ و .سایل شخصی از زمان کرونا ویروس رواج بیشتری پیدا کرد و به یک عادت روزانه در بین افراد مصرف کننده تبدیل شد.

دربین تمام وسایل الکترونیکی لپ تاپ و گوشی بسیار حساس تر هستند و باید با دقت بیشتری ضدعفونی شوند و حتی اینکه با چه ابزاری و وسایلی اینکار انجام پذیرد نیز اهمیت دارد و در ادامه درمورد آن صحبت میکنیم.

روش های ضدعفونی کردن لپ تاپ

دستمال‌های تمیزکننده: اپل این محصولات را برای ضدعفونی کردن صفحه کلید و اجزای مک بوک، آی پد و سایر محصولات خود توصیه می کند. با این حال، اپل به کاربران هشدار می‌دهد که از دستمال‌های حاوی سفید کننده یا دستمال‌هایی که بیش از حد مرطوب هستند استفاده نکنند.

الکل صنعتی: ایزوپروپیل الکل می تواند بسیاری از میکروب ها و باکتری های موجود در صفحه کلید و سایر قسمت های خارجی کامپیوتر را از بین ببرد. محلول 60 درصد آب و 40 درصد الکل نتایج مورد نظر را ارائه می دهد و خطر آسیب به دستگاه را به حداقل می رساند. برای بهترین نتیجه، محلول را با یک پارچه میکروفیبر نرم یا سواب پنبه ای بمالید.

پارچه میکروفیبر: این پارچه های نرم برای پاک کردن صفحه نمایش، صفحه کلید و پوسته بیرونی برای پاک کردن گرد و غبار قبل از استفاده از یک محصول ضد عفونی کننده ایده آل هستند.

هوای فشرده: احتمالاً متوجه شده اید که چگونه کثیفی و زباله بین و اطراف کلیدهای صفحه کلید کامپیوتر به دام می افتد. دسترسی به این مناطق با برس یا پارچه سخت است. هوای فشرده که در قوطی های کوچک موجود است، برای “دمیدن” مواد از صفحه کلید ایده آل است، بنابراین می توانید به راحتی آنها را پاک کنید.

نوار چسب: نوار خانگی که در محل کار یا در خانه استفاده می شود برای از بین بردن خرده ها و کثیفی های سخت از بین کلیدها به خوبی عمل می کند. یک اینچ از نوار را از تلگراف جدا کنید و آن را از وسط تا کنید تا قسمت های چسبنده آن به سمت بیرون باشد. نوار را در اطراف کلیدها قرار دهید تا به عنوان نوعی آهنربا عمل کند که زباله ها را جمع می کند.

اسلایم/ژل: اسلایم ها و ژل های ایمن لپ تاپ و کامپیوتر وجود دارد که می توان از آنها برای تمیز کردن صفحه کلید و سایر قسمت ها استفاده کرد. ژل می تواند وارد شیارها شود و گرد و غبار، خرده ها و پرزها را بیرون بکشد. برای استفاده از اسلایم، مقدار کمی از آن را به شکل یک توپ کوچک در آورید، سپس آن را روی لپ تاپ خود بکشید. اجازه ندهید اسلایم برای مدت طولانی روی یک نقطه بماند.

ضدعفونی کردن لپ تاپ

مراحل ضد عفونی کردن کامپیوتر

  • لپ تاپ خود را خاموش کنید و آن را از منبع تغذیه جدا کنید.
  • از یک پارچه نرم و بدون پرز برای پاک کردن قسمت بیرونی لپ تاپ از جمله صفحه نمایش، صفحه کلید و تاچ پد استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که هر گونه کثیفی یا زباله را پاک کنید.
  • برای پاک کردن سطوح لپ تاپ از یک دستمال ضدعفونی کننده یا پارچه مرطوب شده با محلول 70 درصد ایزوپروپیل الکل و 30 درصد آب استفاده کنید. از استفاده بیش از حد مایعات خودداری کنید، زیرا می تواند به لپ تاپ آسیب برساند.
  • به قسمت هایی که اغلب لمس می شوند مانند صفحه کلید، پد لمسی و دکمه روشن/خاموش توجه بیشتری داشته باشید.
  • قبل از اینکه لپ تاپ را دوباره روشن کنید، اجازه دهید چند دقیقه در هوا خشک شود.
  • توجه به این نکته ضروری است که ضدعفونی کردن لپ تاپ شما باید با دقت انجام شود تا آسیبی به دستگاه وارد نشود. همچنین، حتماً دفترچه راهنمای کاربر لپ‌تاپ خود را برای هرگونه توصیه‌های تمیزکننده خاصی از سازنده بررسی کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *